More
  HomeСпортКлубБратот на Хамилтон се врати во Мото спортот

  Братот на Хамилтон се врати во Мото спортот

  Објавено на

  Помалиот брат на светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон – Николас, се враќа кон редовниот тркачки режим со учество во Renault UK Clio Cup од овој месец.

  25-годишниот пилот, кој боледува од церебрална парализа ќе користи адаптиран автомобил. Тој се натпреваруваше за последно во 2015 година во Британскиот шампионат за туристички автомобили (BTCC) со Audi S3.

  Во Renault UK Clio Cup Николас учествуваше во 2011 и 2012 година, а најдобар резултат му беше деветтото место.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...