More
  HomeВестиJaguar XF Sportbrake официјално ќе биде претставен во јуни

  Jaguar XF Sportbrake официјално ќе биде претставен во јуни

  Објавено на

  14 јуни е датумот кога официјално на јавноста ќе и биде претставен Јагуар XF Sportbrake. Караванската изведба на XF ќе биде претставен во рамките на тенискиот турнир Вимблдон 2018 на кој е и официјален спонзор, а амбасадор на автомобилот е Енди Мареј како и останатите тенисери од Велика Британија.

  XF Sportbrake е позициониран во премиум сегментот, а директни конкуренти ќе бидат Волво V90 и БМВ 5. Во однос на цената сеуште нема официјални податоци, но се очекува да биде по “солена” во однос на конкуренцијата. На пазарот се очекува да се појави кон крајот на годината, најдоцна првиот квартал следната.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...