More
  HomeАуто МиксИнтересноВиртуелна тура во музејот на Ламборгини

  Виртуелна тура во музејот на Ламборгини

  Објавено на

  Сакате спортски автомобили? Фанови сте на Ламборгини? Тогаш дефинитивно треба да го посетите Музејот на Ламобргини лоциран во Сант Агата Болоњезе (Италија). Музејот е отворен во 2001 година и реновиран во 2016 година и во него се изложени најретките модели на Лаборгини, а целата поставка се проценува на неколку милијарди евра.

  Тука може да се најде легендарниот модел 350GT како и Сесто Елементо, но и концептите Венено и Миура. Во продолжение АутоКлуб ве носи на виртуелна прошетка низ музејот.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...