More
  HomeВестиБМВ влезе во нова ера со Серија 8 Concept

  БМВ влезе во нова ера со Серија 8 Concept

  Објавено на

  BMW Group го користи овогодинешното издание на Concorso d’Eleganza Villa d’Este, за да ја открие BMW Серија 8 Concept – суштината на едно модерно купе на BMW во форма на прекрасен дизајн.

  Прототипот ќе послужи како лакмусов тест за идниот модел на BMW – BMW Серија 8 Купе, предвидено за воведување на пазарот во 2018 година како дел од најголемата офанзива во историјата на компанијата. Во рамката на стратегијата NUMBER ONE> NEXT BMW Group цели значително зголемување на продажбата во луксузното одделение.

  • ТАГОВИ
  • BMW

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...