More
  HomeВестиХулкенберг го покажа новиот Мegane RS (ВИДЕО)

  Хулкенберг го покажа новиот Мegane RS (ВИДЕО)

  Објавено на

  Гран При на Монако е сцената за првата јавна појава на новиот Mеgane R.S., управуван од пилотот на Рено тимот во Ф1 Нико Хулкенберг.

  По промоцијата на оригиналниот Mеgane R.S. во 2004, мисијата на моделот отсекогаш била да ја прикаже страста кон моторниот спорт. Експертите на Renault Sport повторно користеа технологии од Ф1, за да создадат ексклузивен пакет од аеродинамична ефикасност, однесувањето на патот и висока динамика.

  Новиот Mеgane R.S. ќе биде претставен на автомобилскиот салон во Франкфурт 2017 на 12 септември, а неговата продажба ќе стартува во првиот квартал на 2018 година.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...