More
  HomeВестиХонда ги претстави CB650F и CBR650F

  Хонда ги претстави CB650F и CBR650F

  Објавено на

  Хонда направи голем број промени и ги обнови моделите CB650F и CBR650F за 2018 година. Новите верзии се со мотори од 649 кубни см. Поставката им е таква што им дава добар старт од место, како агрегатот е многу поефикасен во опсег на средните вртежи.

  Потпирањето е со нова вилушка Showa Dual Bend Valve и приспособлив заден амортизер. Предниот сопирачки диск е 320 мм со апарати Nissin, како системот за сопирање е со корпоративната ABS на Хонда.

  Во верзијата CBR650F, прилагодувањата на моторот се такви што мотоциклот се гледа како многу помоќен четири спортски велосипед, кој е лесен за употреба од страна на широк круг луѓе, како секој ден, така и за долги патувања. Моторот е со малку повисока моќност – 91 КС кај 11 000 врт / мин., благодарение на новиот систем за вбризгување, а вртежниот момент е 64 Nm при 8.000 врт. / мин. Претходниот модел беше соодветно со 87 КС и 63 Нм.

  Главната светлина веќе е од LED диоди. Машината е со два основни бои – црвена Millenium Red и црн Matte Gunpowder Black Metallic.

  Резервоарот собира 17,3 л, тежината е 213 килограми, наместо 211 кг, а височината на седиштето е иста – 810 мм.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...