More
  HomeВестиБМВ го покажа М8 (ВИДЕО)

  БМВ го покажа М8 (ВИДЕО)

  Објавено на

  Паралелно со развојот на серискиот модел на Серија 8 инженерите на BMW M веќе напорно работат на нов М модел.

  Целосно маскиран прототип на идното BMW M8 ќе биде претставен како автомобил во движење во рамките на дополнителната програма на трката 24 часа на Нирбургринг. Класичните М елементи како зголемениot воздух, модифициран систем за сопирање или спортскиот издувен систем со четири издувни цевки укажуваат не само за значително зголемената моќност и динамичниот потенцијал на возилото, туку и ветуваат исклучително емотивно доживување при возење.

   

  • ТАГОВИ
  • BMW

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...