More
  HomeВестиОбјавена првата реклама за новиот Фиат (ВИДЕО)

  Објавена првата реклама за новиот Фиат (ВИДЕО)

  Објавено на

  Фиат Бразил ја објави првата реклама за новиот Фиат Арго, но го лансираше и интернет сајтот.

  Како што може да се забележи Арго е помала верзија од хечбекот на Типо и според досегашните информации ќе биде достапно во 57 кв три цилиндерски и 81 киловатен 1,3 литарски мотор со рачна и автоматска трансмисија.

  Официјалната продажба треба да стартува до крајот на годината, a за голема жал на фановите на Фиат овој модел засега ќе биде достапен само во Латинска и Јужна Америка.

  Во продолжение е прикажано видеото од новата реклама, а повеќе детали можете да погледнете на ТУКА


   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...