More
  HomeВестиЕве кои модели треба да ги очекуваме во јуни

  Еве кои модели треба да ги очекуваме во јуни

  Објавено на

  Што не очекува овој јуни во автомобилската индустрија? Традиционално јуни и јули не се месеци што изобилуваат со многу новитети, па така и овој јуни не треба да очекуваме нешто повеќе. Официјално е потврдено појавување на Јагуар XE SV и XF.

  Овој месец ќе биде позната и продажната цена на Ауди Q5 и SQ5, а што ќе биде проследено со првите исцрпни тестови.

  Месецов цената ќе биде позната и за мерцедесовите AMG E63S и E-класата како и M4-та на BMW.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...