More
  HomeВестиЈамаха XSR900 е најдобриот производ за 2017 (ФОТО)

  Јамаха XSR900 е најдобриот производ за 2017 (ФОТО)

  Објавено на

  Yamaha Motor објави дека нивниот мотоцикл XSR900 е избран како “Best of the Best” во трката за светски познатата “Награда Црвена точка: Дизајн на производ” за 2017 година

  Ова е петта година по ред од 2012 година, во која производите на Yamaha Motor ја добиваат оваа награда.

  XSR900 е создаден за мотоциклистите во развиените пазари – таму каде што културата да уживаш на моторциклот како хоби е добро етаблирано – кои претпочитаат “повеќе традиционални” стил на машината. Благодарение на едноставен ретро изглед во комбинација со карактеристиките добиени преку револуционерни технологии , сопственикот се чувствува горд и доживува задоволство при возењето.

  Покрај тоа, оваа награда е петтото одличје за дизајн за XSR900 – по “Good Design BEST100”, “Auto Color Award 2016 Special Prize”, “JIDA Design Museum Selection Vol.18” и “iF Design Award”.

  Освен тоа XSR900 е првиот производ на Yamaha Motor кој добил пет награди за дизајн.

  Image result for Yamaha XSR900

  Image result for Yamaha XSR900

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...