More
  HomeВестиКиа го претстави Стоник

  Киа го претстави Стоник

  Објавено на

  Kиа го престави новиот кросовер Стоник, претставник во Б-сегментот. Со волшебен екстериер, уверен држач и европски дизајн, Стоник е инспириран од формата и функционалноста на поголемите SUV модели на марката.

  Името “Стоник” е комбинација од “Speedy” (Брзина) и “Tonic”, музички израз кој е основниот тон на секоја палета. Пргав, свеж, енергичен. Засечениот покрив го нагласува спортскиот карактер на моделот, со атрактивната графика на светлата. Внатрешноста на новиот Кросовер е во хармонија со изгледот на моделот – јасно исцртани линии, мазни површини и геометриски форми. Ергономски простор нуди висока технологија, оптимално погодност и удобност за сите патници, пловел интерфејс човек-машина HMI и повеќе функции на информациско-забавен систем.

  Киа Стоник ќе дебитира на саемот во Франкфурт во есента оваа година и ќе се нуди во трговската мрежа од октомври 2017 година.

  Image result for kia stonic

  Image result for kia stonic

  Image result for kia stonic

  • ТАГОВИ
  • kia

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...