More
  HomeВестиНовиот Субару WRX достапен само во САД

  Новиот Субару WRX достапен само во САД

  Објавено на

  Јапонскиот производител на автомобили Субару објави дека новиот лимитиран модел WRX STi ќе се појави на пазарот на почетокот на следната година. Сепак љубителите на овој јапонски бренд од Европа нема да може да уживаат во него бидејќи како што соопштуваат од компанијата новиот модел ќе биде достапен само во САД.

  Од Субару наведуваат дека од WRX STi ќе бидат произведени само 500 автомобили чија цена засега не се открива. Она што е потврдено е дека овој модел ќе биде достапен само со 2,5 литарски турбо мотор со 305 кс.

  Инаку WRX-от на Субару за прв пат се појави 1989 година, а својата популарност ја доживеа како учесник на ФИА натпреварувањата.
  Subaru WRX STI Type RA - roof
  Subaru WRX STI Type RA - wing

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...