More
  HomeСпортКлубF1Хамилтон со нова победа во Канада

  Хамилтон со нова победа во Канада

  Објавено на

  Луис Хамилтон стартуваше од пол-позицијата и 70 круга подоцна повторно беше прв. Пилотот на Мерцедес беше непобедлив, иако во првата фаза од трката Макс Верстапен со Ред Бул беше подготвен да го оспори тоа.

  Себастијан Фетел од Ферари ја загуби својата позиција уште на стартот и конечно финишираше четврти зад Даниел Рикардо. Втор остана Валтер Ботас, а Верстапен кој имаше одличен старт отпадна од трката.
   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...