More
  HomeСпортКлубF1Алонсо се сели во Индикар наредната година?

  Алонсо се сели во Индикар наредната година?

  Објавено на

  Фернандо Алонсо потврди дека сеуште не е сигурен каде ќе се натпреварува во следната сезона, но не ја исклучи и можноста да премине во Индикар.

  Неговиот договор со Мекларен истекува на крајот на 2017 година и во Канада шпанскиот пилот изјави дека ќе го продолжи само ако има шанса за победа.

  На прашањето за Индикар, Алонсо коментираше: “Зошто не? Отворен сум за сето тоа. Ќе излажам ако кажам дека знам што ќе се случи следната година”. изјави шпанецот.

  Пилотот на Мекларен во Формула 1 Фернандо Алонсо отпадна при деби учеството во најпрестижниот круг од американските Индикар серии.

  Тој започна петти на линијата во Индијанаполис, и цело време се движеше во топ 10, но 21 круг пред крајот, отпадна поради технички проблем, поврзан со моторот кој го гони од почетокот на сезоната во Формула 1.

  Во моментот на елиминацијата Алонсо ја држеше седмата позиција.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...