More
  HomeВестиБМВ ја покажа новата серија 6 Гран Туризмо (ВИДЕО)

  БМВ ја покажа новата серија 6 Гран Туризмо (ВИДЕО)

  Објавено на

  Новата BMW Серија 6 Гран Туризмо за првпат ќе биде претставена на Меѓународното автомобилски саем (IAA) во септември 2017 година во Франкфурт. Воведувањето на пазарот започнува во ноември 2017 година. При почетокот на продажбата ќе се нудат три мотори од најновата генерација агрегати на BMW Group. Од почетокот моделот ќе се нуди како интелигентен погон на четири тркала BMW xDrive.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...