More
  HomeСпортКлубF1Ферари ги менува Фетел и Раиконен?

  Ферари ги менува Фетел и Раиконен?

  Објавено на

  Ферари не започнале да водат преговори со двајцата пилоти за продолжување на договорите за 2018 година, бидејќи се разочарани од своите пилоти, иако во оваа сезона Себастијан Фетел во моментов е лидер на табелата кај возачите, а тимот од Маранело е сепак втор кај конструкторите, и Мерцедес повторно е лидер.

  Се шпекулира дека Кими Раиконен сигурно ќе го напушти тимот на крајот на сезоната, а најверојатно и Формула 1. Фетел би можел да продолжи во Мерцедес и да биде тимски колега со најголемиот конкурент Луис Хамилтон.

  Замена за германецот и финецот од Ферари гледаат во шпанскиот ветеран Фернандо Алонсо и младиот сонародник на шпанецот Карлос Сајнц Јуниор.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...