More
  HomeСпортКлубF1Розберг: "Хамилтон е поталентиран од мене"

  Розберг: “Хамилтон е поталентиран од мене”

  Објавено на

  Шампионот Нико Розберг изјави дека е подготвен заедно со Луис Хамилтон да ги поправат односите и да го продолжат пријателството. Додека беа тимски колеги во Мерцедес ривалството на патеката успеа да им го растури некогашното пријателство, но сега, кога Розберг веќе не се натпреварува во Формула 1, може да го остави зад себе минатото.

  “За да успеам, требаше да сум таков, целосно посветен и да не правам никакви компромиси. Тоа беше единствениот начин. Во Формула 1 има пилоти, повеќе талентирани од мене. Можеби клубскиот колега. Тој е еден од најдобрите пилоти на сите времиња и е неверојатен противник. Веќе поминаа пет месеци. Не гледам причина да не сме пријатели повторно”, изјави Розберг.

  Розберг во моментов размислува за впуштање во Формула Е.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...