More
  HomeВестиТимот на Чеки Чен заврши втор на "24 часа Ле Ман"

  Тимот на Чеки Чен заврши втор на “24 часа Ле Ман”

  Објавено на

  Швајцарскиот тим Ребелион доби казни на овогодинешните “24 часа Ле Ман” и финишира трет, но најголемиот удар дојде откако трката заврши. Екипата во состав Нелсињо Пике, Матијас Беш и Давид Хајнемејер беше дисквалификувана ден по завршувањето на 24-те часа, а на нивно место се најде вториот тим на холивудскиот актер Џеки Чен од одделение LMP2.

  Причината за последната и најтешка казна за Ребелион со број 13 е поради нарушување на правилата за интегритетот на каросеријата.

  Сите останати тимови зад нив поминуваат со по едно место напред, вклучувајќи ја и Тојота која исто така беше казнета.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...