More
  HomeСпортКлубF1Мекларен доби казна и на трката во Баку

  Мекларен доби казна и на трката во Баку

  Објавено на

  Во претстојната трка за Гран При на Азербејџан казна на стартот ќе добие не само Фернандо Алонсо, туку и клубскиот колега од Мекларен Стофел Вандоорн.

  Двајцата пилоти на Мекларен ќе се повлечат со најмалку 15 места на стартот во Баку поради промена на елементи од моторите на нивните болиди.

  Проблемите на Хонда оваа сезона не се тајна за никого, како почесто станува збор за дефект во MGU-H. Сега јапонскиот производител подготвил нов дел, со кој се надева да ги поправи работите и како резултат Алонсо и Вандоорн ќе имаат нови турбокомпесори.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...