More
  HomeСпортКлубF1Мерцедес од првата линија на стартот во Баку

  Мерцедес од првата линија на стартот во Баку

  Објавено на

  Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон ги освои квалификациите за Гран При на Азербејџан и на стартната позиција утре ќе биде прв. До него ќе е клубскиот колега Валтер Ботас. Од втората линија ќе бидат пилотите на Ферари, трети ќе е финецот Кими Раиконен, а четврти германецот Себастијан Фетел, додека петти ќе е холанѓанецот Макс Верстапен со Ред Бул.

  Во топ 10 се и двајцата пилоти на Форс Индија Серхио Перез (6), Естебан Окон (7) и Вилијамс Ленс Строл (8) и Фелипе Маса (9), како и Даниел Рикардо со другиот Ред Бул.

  Како што веќе знаете пилотите на Мекларен Фернандо Алонсо и Стофел Вандоорн ќе започнат од последната линија поради казна.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...