More
  HomeАуто МиксТопНајскапите 10 автомобили во светот

  Најскапите 10 автомобили во светот

  Објавено на

  LAMBORGHINI CENTENARIO – 1.750.000 €

  Ова Ламборгини е најевтино на оваа листа. Но и покрај тоа не треба да се потцени цената од 1,75 милиони евра како и 770 КС. Од 0 до 100 км/ч забрзува за само 2,8 секунди.

  Texto Alternativo

  FERRARI LAFERRARI APERTA – 2.000.000 €

  Само два модели од ова Ферари се произведени. Максималната брзина изнесува 350 км/ч, а за да може да уживате и во 800 КС ќе мора да издвоите 2 милиони евра.

  Texto Alternativo

  PAGANI HUAYRA ROADSTER – 2.210.000 €

  Сосема очекувано, на оваа листа се наоѓа и Пагани. 2,21 милион евра треба да издвоите доколку сакате да го имате овој италијански автомобил кој има АМГ V12 мотор.

  Texto Alternativo

  FERRARI J50 – 2.500.000 €

  Уште едно Ферари на оваа листа. Станува збор за Ј50 чија вредност изнесува 2,5 милиони евра. Овој автомобил во себе “носи” 3,9 литарски V8 мотор со 690 КС.

  BUGGATI CHIRON – 2.393.000 €

  Единственото Бугати на оваа листа. Групацијата Порше неодамна успеа да го развие најскапото Бугати досега. Станува збор за Широн чија цена достигнува речиси 2,4 милиони евра. Овој автомобил важи за автомобил со најмногу КС и тоа дури 1500 КС кои произлегуваат од W16 тетратурбо моторот. Максималната брзина која може да ја достигне овој автомобил изнесува 458 км/ч.

  PAGANI HUAYRA BC – 2.393.000 €

  Уште еден автомобил на Пагани се најде на листат на најскапи автомобили. Со идентични карактеристики како и претходниот автомобил, но и цена од 2,4 милиони евра, овој автомобил на Пагани е на 5то места на листата на најскапи автомобили.

  Texto Alternativo

  ICONA VULCANO TITANIUM – 2.580.000 €

  Навидум анонимна марка, но доколку сакате да го имате овој автомобил ќе треба да платите 2,58 милиони евра. V8 6,2 литарски мотор со 680 КС добивате за таа цена, а 100 км/ч можете да достигнете за само 2,8 секунди

  Texto Alternativo

  ASTON MARTIN VALKYRIE – 2.700.000 €

  Можеби изненадувачки, но на третата позиција како најскап автомобил се најде Астон Мартин Валкири чија вредност изнесува 2,7 милиони евра.

  Texto Alternativo

  W MOTORS LYKAN HYPERSPORT – 3.130.000 €

  Компанија со седиште во Дубаи успеа да го развои вториот најскап автомобил. Ликан ХајперСпорт може да се најде само во ограничени количини. Цената изнесува 3,13 милиони евра, а за оваа цена добивате автомобил со 770 КС кој до стотка може да забрза за 2,7 секунди.

  Texto Alternativo

  LAMBORGHINI VENENO ROADSTER – 4.143.000 €

  Со цена од 4,1 милион евра, Венено е најскапиот автомобил. V12 со 6,2 литарскиот мотор и 760 КС е доволно за до 100 км/ч да забрза за 2,9 секунда. Максималната брзина која може да ја достигне изнесува 355 км/ч.
  Texto Alternativo

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...