More
  HomeСпортКлубMotoGPПознат првиот нов возач во МотоГП за новата сезона

  Познат првиот нов возач во МотоГП за новата сезона

  Објавено на

  Лидерот во генералниот пласман на Moтo2 Франко Морбидели ќе добие место во трките во кралската класа во следната сезона во Хонда – Marc VDS. Италијанецот освои четири од првите пет круга на сезоната и беше поврзуван и со други тимови во MoтоГП за 2018-та.

  Тоа значи дека или Џек Милер, или Тито Рабат ќе го напуштат тимот. Договорите и на двајцата им истекуваат оваа сезона, како во моментов тие водат преговори и со некои од тимовите на Дукати. Џек Милер сепак има една победа на своето име од Холандија минатата година и доста добри резултати во однос на сегашниот соиграч.

  Сите места во тимот на Дукати во моментот се слободни за следната сезона, но пилотите им се справија доста добро во последните месеци, вклучувајќи го и – Данило Петручи, Скот Рединг и Алваро Баутиста. Во исто време во Сузуки не се задоволни од настапот на Андреа Јаноне.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...