More
  HomeСпортКлубMotoGPПознат првиот нов возач во МотоГП за новата сезона

  Познат првиот нов возач во МотоГП за новата сезона

  Објавено на

  Лидерот во генералниот пласман на Moтo2 Франко Морбидели ќе добие место во трките во кралската класа во следната сезона во Хонда – Marc VDS. Италијанецот освои четири од првите пет круга на сезоната и беше поврзуван и со други тимови во MoтоГП за 2018-та.

  Тоа значи дека или Џек Милер, или Тито Рабат ќе го напуштат тимот. Договорите и на двајцата им истекуваат оваа сезона, како во моментов тие водат преговори и со некои од тимовите на Дукати. Џек Милер сепак има една победа на своето име од Холандија минатата година и доста добри резултати во однос на сегашниот соиграч.

  Сите места во тимот на Дукати во моментот се слободни за следната сезона, но пилотите им се справија доста добро во последните месеци, вклучувајќи го и – Данило Петручи, Скот Рединг и Алваро Баутиста. Во исто време во Сузуки не се задоволни од настапот на Андреа Јаноне.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...