More
  HomeВестиОва е новиот SUV на Јагуар (ВИДЕО)

  Ова е новиот SUV на Јагуар (ВИДЕО)

  Објавено на

  Приклучувајќи се кон семејството динамичен SUV модел на Jaguar PACE, E-PACE следува успешниот F-PACE, кој помогна за порастот од 83% во продажбата на Jaguar минатата година, и целосно електричниот I-PACE Concept, кој ќе влезе во производство во 2018 година.

  Jaguar E-PACE се карактеризира со технологија AWD, позајмено од спортските автомобили, и гама на бензински и дизел мотори Ingenium, како и со низа од поврзани технологии и функции за безбедност.

  Компактниот SUV ќе биде претставен официјално на 13-ти јули оваа година.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...