More
  HomeВестиПежо го покажа новиот пикап

  Пежо го покажа новиот пикап

  Објавено на

  Новиот пикап на француската марка Пежо со должина од 5,08 метри е делумно од сегментот на компактните пикапи со двојна кабина. Со годишно продавање од околу 56 000 броеви, овој сегмент претставува 10% од целните пазари, вклучувајќи ги и страниците од Магреб и западна Субсахарска Африка. Дизел мотор и трансмисија со 4×4 вртежи со највисоко ниво од 92% и 77%.

  Новиот пикап на Пежо ги материјализира амбициите на марката за завршување на пазарите на пикапи, и ја обновува својата историја во сегментите на пикапите, особено на африканскиот континент, во кои се издигнуваат печатните модели Пежо 403 од 1956, 404 од 1967 г., и 504, кој го наследи до 2005 година, последната година од производството во Нигерија.

  Новиот пикап е опремен со голам гепек, чии показатели одговараат на најважните барања на пазарот. 2,5-литарски дизел двигател со турбокомпресор и систем Common Rail, со 5-степен механички менувач, со 115 к.с. и 280 ХМ вртежен момент. Тој е наменет за верзии на задвижувањето 4×4 и 4×2.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...