More
  HomeСпортКлубMotoGPМаркез со пол позиција во Германија

  Маркез со пол позиција во Германија

  Објавено на

  Светскиот шампион за 2016 година во MoтоГП Марк Маркез ја освои пол-позицијата за утрешната Гран При на Германија – осма на германската писта во неговата кариера. Младиот шпанец го победи Данило Петручи во тесна битка за првата стартна позиција, додека неговите тројца главни конкуренти во генералниот пласман во моментот – Валентино Роси, Андреа Довициозо и Маверик Виналес ќе стартуваат од задните позиции.

  Утрешната трка за големата награда на Германија е закажана за од 14.05 часот.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...