More
  HomeСпортКлубMotoGPМаркез победник и во Германија

  Маркез победник и во Германија

  Објавено на

  Светскиот шампион во MoтоГП Марк Маркез ја забележа осмата победа во кариерата на германската писта “Заксенринг”, завршувајќи со предност од 3 секунди во однос на родниот херој Јонас Фолгер. Пилотот на Јамаха стана најуспешниот германец на домашна трка, како за неколку круга беше дури лидер. Трети во последната трка пред летниот одмор во шампионатот заврши клубскиот колега на Маркес – Дани Педроса.

  Со успехот Маркес излезе на врвот на табелата кај пилотите на MoтоГП со минимална предност во однос на дуото на Јамаха Маверик Виналес и Валентино Роси, кои завршија соодветно на четврта и петтата позиција.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...