More
  HomeСпортКлубMotoGPМаркез победник и во Германија

  Маркез победник и во Германија

  Објавено на

  Светскиот шампион во MoтоГП Марк Маркез ја забележа осмата победа во кариерата на германската писта “Заксенринг”, завршувајќи со предност од 3 секунди во однос на родниот херој Јонас Фолгер. Пилотот на Јамаха стана најуспешниот германец на домашна трка, како за неколку круга беше дури лидер. Трети во последната трка пред летниот одмор во шампионатот заврши клубскиот колега на Маркес – Дани Педроса.

  Со успехот Маркес излезе на врвот на табелата кај пилотите на MoтоГП со минимална предност во однос на дуото на Јамаха Маверик Виналес и Валентино Роси, кои завршија соодветно на четврта и петтата позиција.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...