More
  HomeСпортКлубMotoGPПознат првиот трансфер во МотоГП за 2018

  Познат првиот трансфер во МотоГП за 2018

  Објавено на

  Победникот од минатогодишнaта трка за Гран При на Холандија Џек Милер ќе го смени својот тим од следната сезона во MoтоГП и ќе се качи на мотоциклот на Дукати.

  Договорот со тимот на Хонда истекува оваа година и од следната сезона Милер ќе биде соиграч на италијанецот Данило Петручи.

  Зделката сеуште не е прогласена за официјална, а тоа се очекува да се случи до крајот на неделава. Милер ќе го замени Скот Рединг во тимот на Дукати Прамак.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...