More
  HomeСпортКлубMotoGPПознат првиот трансфер во МотоГП за 2018

  Познат првиот трансфер во МотоГП за 2018

  Објавено на

  Победникот од минатогодишнaта трка за Гран При на Холандија Џек Милер ќе го смени својот тим од следната сезона во MoтоГП и ќе се качи на мотоциклот на Дукати.

  Договорот со тимот на Хонда истекува оваа година и од следната сезона Милер ќе биде соиграч на италијанецот Данило Петручи.

  Зделката сеуште не е прогласена за официјална, а тоа се очекува да се случи до крајот на неделава. Милер ќе го замени Скот Рединг во тимот на Дукати Прамак.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...