More
  HomeСпортКлубF1Хамилтон казнет со пет места за ГН на Австрија

  Хамилтон казнет со пет места за ГН на Австрија

  Објавено на

  Беше најбрз на тренинзите пред квалификациите и тоа со рекорд, но сепак Луис Хамилтон доби казна за ГН на Австрија и ќе мора да стартува 5 места наназад на стартната линија за трката во недела.

  Британецот е санкциониран од ФИА, откако од тимот Мерцедес решиле да го сменат менувачот на болидот, што не е според правилата. Од Мерцедес објаснија дека во менувачот има отворен проблем по претходното натпреварување во Азербејџан што е потребна промена.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...