More
  HomeВестиБМВ воведе "Skype" во своите автомобили

  БМВ воведе “Skype” во своите автомобили

  Објавено на

  Микрософт и БМВ развиваја повеќе партнерски договор со последователна иновација во автомобилскиот свет. Германскиот производител е првиот таков кој ќе обезбеди можноста на своите клиенти да користат Skype for Business директно од автомобилот благодарение на системот iDrive.

  БМВ беше и еден од првите кои одлучија да ја воведат услугата Office 365, а последната иновација ќе им овозможи на возачите да присуствуваат на конференциски средби или настани преку Skype без да користат smartphone.

  Skype for Business ќе биде претставен во автомобилите од Баварија во есен прво во Германија, Франција и Велика Британија.

  • ТАГОВИ
  • BMW

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...