More
  HomeВестиКиа ја освои наградата "German Brand Award"

  Киа ја освои наградата “German Brand Award”

  Објавено на

  Киа ја освои престижната награда “German Brand Award” за “Одлична бренд стратегија, менаџмент и креативност”. Компанијата беше почестена и како “препознатлив бренд” во категоријата “Internal Branding”.

  Жирито на “German Brand Awards” се состои од бренд експерти во различни дисциплини. Категориите вклучуваат “Excellence in Branding”, “Industry Excellence in Branding” и “Excellence in Brand Strategy, Management and Creation”. Членовите на организацијата, која е основана во 1953 година., Во моментот се над 280 меѓународни компании со над 3 милиони вработени.

  • ТАГОВИ
  • kia

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...