More
  HomeВестиФетел и Ферари победија на "Хунгароринг"

  Фетел и Ферари победија на “Хунгароринг”

  Објавено на

  Себастијан Фетел ја освои последната трка од календарот на Формула 1 пред летниот одмор, откако ја заштити првата позиција од стартот до финишот на “Хунгароринг”. Кими Раиконен заврши втор и така Ферари запишаа двојна победа во Унгарија.

  Трет беше Валтер Ботас со Мерцедес, кој го остави назад својот соиграч Луис Хамилтон во последниот свиок од последниот круг.

  Фетел ја зголеми предноста на табелата, Пол ди Реста скокна во болидот на Вилијамс во последен момент, за да го замени Фелипе Маса, и се претстави одлично.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...