More
  HomeВестиПилот од Формула 1 на одмор во Охрид (ФОТО)

  Пилот од Формула 1 на одмор во Охрид (ФОТО)

  Објавено на

  Пилотот на Рено во Формула 1, Џолин Палмер по трката на “Хунгароринг” во Будимпешта, дојде во нашиот Охрид, од каде ќе го започне летниот одмор од Формула 1.

  Тој на својот профил на “Инстаграм” објави фотографија од Охрид, со своите другари, која ја испрати со текстот:

  „Разочарувачка трка поради повеќе причини. Но, сега… Одморот започнува. Прво патување и мало застанување во Македонија“, напиша Палмер со хаштаг Охрид.

  Британецот заврши 12-ти на трката во Унгарија, и нема поени оваа сезона во најелитниот мотоспорт, па така се споменува дека од следната сезона тој ќе биде заменет во францускиот тим со полскиот пилот Роберт Кубица.

  Кубица се откажа од Ф1 во шампионатот во 2011 година, кога стави крај на неговата кариера во Формула 1. Оваа година Кубица направи привремено враќање на патеката како испробуваше различни шампионати, вклучувајќи GP3 на “Франчакорта”, Формула Е на “Донингтон парк” и тестовите за светските серии по издржливост, вклучувајќи ги “24-те часа на Ле Ман”. Тој беше и тест пилот на Рено оваа сезона во Валенсија-Шпанија и во Велика Британија.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...