More
  HomeВестиХамилтон: "Може да се повлечам и оваа година од Ф1, мојте успеси...

  Хамилтон: “Може да се повлечам и оваа година од Ф1, мојте успеси се големи”

  Објавено на

  Пилотот на Мерцедес Луис Хамилтон изјави дека дури и да се повлече по крајот на оваа сезона од Формула 1, неговите успеси во спортот се неспорни. Британецот објасни дека ако го следи примерот на клубскиот колега Нико Розберг и го напушти тимот и шампионатот, тоа нема да го промени фактот дека оставил “наследство” на спортот.

  “Судбината ми е во мои раце. Можам да одлучам да запрам и на крајот на оваа година. Ова ќе значи дека наследството ќе ми е помалку големо отколку ако останам уште пет години? Кој одлучува? Понекогаш размислувам што би правел по Формула 1. Потоа ја гледам колата и си велам:” Подобро да oстанам тука “. Не знам колку долго уште, но сеуште сум конкурентен, гладен за победи и во најдобра форма”, изјави британскиот пилот.

  Трикратниот светски шампион има договор со “сребрената стрела” до крајот на 2018 година.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...