More
  HomeВестиФормула 1 со повеќе трки во САД

  Формула 1 со повеќе трки во САД

  Објавено на

  Новиот извршен директор на Формула 1 Чејс Кери изјави дека сака во календарот на шампионатот да влезат уште неколку трки во САД. Во моментов единствениот американски круг е во Тексас, но Кери се надева на листата да се приклучат уште три-четири.

  “И пред тоа реков дека сакам во САД да има уште четири трки – во Њујорк, Мајами, Лос Анџелес и во Вегас. Засега само водиме преговори и се уште не сакаме да има публицитет по тоа прашање. Секој од овие градови пројавил интерес , од наша страна, исто така има, но навистина не мислам дека работите треба да стануваат јавно сеуште. Сакаме да најдеме вистинска платформа со вистинските партнери, вистинската можност и место за да го направиме настанот кој ќе го фати вниманието на публиката. За да го постигнеме сето тоа, треба да водиме преговори. Бараме вистински партнери, а не само договор “, изјави Кери.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...