More
  HomeВестиПознат уште еден нов пилот во МотоГП за наредната сезона

  Познат уште еден нов пилот во МотоГП за наредната сезона

  Објавено на

  Хонда официјално објави дека од сезоната 2018 година во МотоГП ќе се потпира на Такаки Накагами на за сателитскиот тим до искусниот Кал Кречлов, кој беше единствениот возач за тимот на ЛКР Хонда оваа сезона.

  Така, јапонскиот тим ќе се зголеми за следната сезона со 25-годишниот пилот кој влегуваат во највисоката класа на мотоцикл. Тој учествуваше во трките во Moтo2 во 2012 година откако сними неколку победи во најниската класа. Од почетокот на сезоната 2017 тој е на третото место во генералниот пласман.

  Накагами, исто така, ќе биде втор нов стартер за следната година во MoтоГП заедно со Франко Морбидели.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...