More
  HomeВестиПознат и третиот нов пилот во МотоГП за наредната година

  Познат и третиот нов пилот во МотоГП за наредната година

  Објавено на

  Пилотот од Moто2 Томас Љоти ќе се приклучи на стартната линија на кралската класа од почетокот на сезоната 2018 во сателитскиот тим на Хонда, каде ќе биде партнер со друг дебитант – Франко Морбидели.

  Тој помина во меѓувреме во мотоциклизмот 10 години, во кои триумфираше со победа, а победи и уште 10 пати, а во минатата сезона беше и кандидат за титулата. Тој моментно е на второ место, 26 поени зад неговиот соиграч Морбидели. Раководството на тимот е импресионирано од упорноста на Љоти, кој само еднаш ја заврши сезоната надвор од топ 5.

  Освен Љоти и Морбидели, Сокаки Накагами од Хонда ќе биде придвижуван од сателитскиот мотор на Хонда, и тројцата се дебитанти за наредната година.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...