More
  HomeВестиУште еден Шумахер влезе во мотоспортот

  Уште еден Шумахер влезе во мотоспортот

  Објавено на

  15-годишниот син на Ралф Шумахер и внук на седумкратниот шампион во Формула 1 Михаел Шумахер – Давид – е најновиот додаток во светот на моторспорот.

  Во моментов тој се натпреварува во германските DKM картинг серии, но од следната година ќе тргне по патот на синот на Михаел – 18-годишниот Мик – со трки во Формула 4. Давид очекувано ќе се приклучи на тимот US Racing, во основата на која стои и името на татко му.

  Ралф Шумахер исто така има искуство со Формула 1. Германецот смени три екипи за десетте години во шампионатот и забележа шест победи и 27 подиуми.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...