More
  HomeВестиХамилтон триумфираше на Монца и го превзеде врвот во Ф1

  Хамилтон триумфираше на Монца и го превзеде врвот во Ф1

  Објавено на

  Луис Хамилтон стартуваше од пол-позицијата и по 53 круга подоцна победи на трката за Грна При на Италија. Пилотот на Мерцедес поведе уште во првите метри од трката на “Монца” и не дозволи да биде надминат до финалето. Втор заврши клубскиот колега Валтер Ботас, кој за разлика од Хамилтон, мораше да си извојува место на подиумот со доста битки во колоната. Така тимот на сребрената стрела забележа двојна победа, а Луис си го врати првото место на табелата кај пилотите.

  За радост на навивачите на подиумот се искачи и еден пилот на Ферари – Себастијан Фетел кој заврши трет.

  Еве го конечниот пласман на Монца:

   

  Еве го генералниот пласман во Ф1:

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...