More
  HomeВестиНико Розберг е новиот шеф на Мерцедес во Формула Е

  Нико Розберг е новиот шеф на Мерцедес во Формула Е

  Објавено на

  Оваа недела Мерцедес официјално го најави влегувањето во целосно електричниот шампионат Формула Е во сезоната 2019/20.

  Германскиот производител шокираше со веста дека го напушта DTM шампионатот, како пред неколку месеци Нико Розберг шокираше со своето повлекување од Формула 1 по освојувањето на светската титула.

  Сега Розберг е првиот на листата за потенцијални шефови на единицата, и германсјите медуми веќе го прогласија за нов шеф на новиот тим во Формула Е.

  Самиот Розберг изјави кога ја напушти Формула 1 каде сеуште е актуелен шампион, дека ќе влезе во Формула Е, а по само неколку месеци и неговиот тим Мерцедес го најави и официјално влегувањето во електричното натпреварување.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...