More
  HomeВестиБМВ ја покажа новата Серија 6 Гран Туризмо

  БМВ ја покажа новата Серија 6 Гран Туризмо

  Објавено на

  Новата БМВ Серија 6 Гран Туризмо е исклучително елегантен, флексибилен и автомобил кој се разликува со динамиката на управување. За да може особено интензивно да се нагласи спортскиот аспект на новата БМВ Серија 6 Гран Туризмо.

  Изработена по мерка и инспирирана од моторните спортови, од кои се земени делови за дополнителна монтажа во областа на погонот, суспензијата и надворешноста. Предлогот за новата БМВ Серија 6 Гран Туризмо во издувниот систем BMW M Performance остава силен впечаток како визуелно, така и акустично. Тој и обезбедува карактеристичен дизајн во задниот дел, како и спортски, но и покрај тоа погодна е за долги патувања во поглед на звукот. Изработен од високо квалитетни нерѓосувачки челик, издувни садови се развиени специјално за бензинските мотори на моделите BMW 630i Гран туризмо (просечна потрошувачка на гориво: 6.6 – 6.2 l / 100 km; CO2: 152 – 142 г / км), BMW 640i Гран туризмо (средна потрошувачка на гориво: 7.4 – 7.0 l / 100 km; CO2: 169 – 159 г / км) и BMW 640i xDrive гран туризмо (просечна потрошувачка на гориво: 8.2 – 7.7 l / 100 km; CO2: 187 – 177 г / км).

  Во зависност од моторот и опремата тие се комбинирани со округли или трапезоиднем издув, со хромирана, односно, карбонска покриеност. Кружните издувни аспуси се со врежано лого на М, атрапезоидниот – со натпис M Performance.

  BMW 6 Series Gran Turismo gets M Performance parts Image #680176

  BMW 6 Series Gran Turismo gets M Performance parts Image #680169

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...