More
  HomeВестиВилијамс нема да ги задржи пилотите и за следната година

  Вилијамс нема да ги задржи пилотите и за следната година

  Објавено на

  Клер Вилијамс, која ја исполнува улогата на заменик-шеф на Ф1 тимот Вилијамс, изјави дека не се брза да нуди нови договори на пилотите за следната сезона.

  Фелипе Маса го одложи повлекувањето од спортот и се врати да му помогне на тимот пред почетокот на сезоната 2017, кога стана јасно дека Валтер Ботас ќе го замени Нико Розберг во Мерцедес. Сега тој е 11-ти во пласманот кај пилотите и се претстави подобро од очекуваното, но дали ќе се задржи и следната година, очигледно нема да дознаеме наскоро.

  Соиграчот на бразилецот Ленс Строу, оваа сезона дебитира и разбирливо резултатите на канаѓанецот се послаби.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...