More
  HomeСпортКлубF1Верстапен го изненади Хамилтон во Малезија

  Верстапен го изненади Хамилтон во Малезија

  Објавено на

  Макс Верстапен победи на возбудливата трка во Малезија, исполнета со многу битки, разочарувања и мали победи за некои. Пилотот на Ред Бул го победи Луис Хамилтон од Мерцедес кој тргна прв, на почетокот од трката и го држеше водството до финалето.

  Возачот на Мерцедес остана втор, но го зголеми водството кај пилотите пред Себастијан Фетел, кој беше негов најлош овој викенд. Трет беше Даниел Рикардо со Ред Бул, кој успеа да го задржи Себастијан Фетел зад него во последната етапа од трката. Пилотот на Ферари денес се обиде да го направи невозможното и од последната позиција при лансирањето да се искачи на подиумот. Германецот направи сè за да го спаси викендот за Ферари, но остана на четвртото место.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...