More
  HomeГаражаКраш ТестКраш тест: Артеон супериорен!

  Краш тест: Артеон супериорен!

  Објавено на

  Сосема очекувано новиот VW Артеон доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. Со скор од 85% во однос на безбедноста на децата, Артеон е најдобар во својата класа сезонава. Безбедноста на возрасните изнесува високи 96%, на пешаците 85% додека скорот во однос на безбедносната асистенција односно безбедноста на околината изнесува 82%.

  Со овој скор Артеон со својата стандардна безбедноста опрема е убедливо најдобар т.е. најбезбеден автомобил во однос на конкурентите во својата класа. Во продолжение можете да го погледнете видеото од краш тестот на VW Артеон.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...