More
  HomeЛајфКлубЗабаваЛајфКлуб: Погледнете како изгледа Земјата од Месечината (ФОТО)

  ЛајфКлуб: Погледнете како изгледа Земјата од Месечината (ФОТО)

  Објавено на

  Агенцијата “НАСА” со помош на леталото “Eb” објави фотографии направени од месечината, во кои во позадина се гледа Земјата.

  Инаку леталата “Eb” и “Flou” кружат и околу природниот сателит на Земјата и го испитуваат нејзиното гравитациско поле. Секој од нив содржи и мала камера…

  0

  moon and earth lroearthrise frame 0 (1)

  Earthrise recreation Apollo 9

  moon and earth lroearthrise frame 0

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...