More
  HomeВестиАвто СалониНовата Škoda Fabia со 1.000 евра попуст!

  Новата Škoda Fabia со 1.000 евра попуст!

  Објавено на

  Одлична понуда од Порше Македонија. Никогаш подостапна од сега, новата Škoda Fabia може да биде ваша со почетен попуст од 1000 евра. Во соработка со Порше Лизинг,  новата Škoda Fabia може да биде ваша со почетна цена од 9.448 евра. Оваа цена е со вклучен попуст од 1.000 евра, а се однесува на моделската изведба со 1.0 бензински мотор со 60КС и Active ниво на опременост кое вклучува: ABS, ASR, EDL, радио со 4 звучници, електричен серво управувач, ESP, централно заклучување на вратите, резервно тркало, Start-Stop систем, Iso-fix подготовка за детски седишта, челични тркала со пневматици 175/70 R14 и др.

  Во поглед на димензиите, новата Škoda Fabia е идентична како и претходната генерација со 4.028 мм должина и 330 литри багажен простор, а потрошувачката на гореспоменатиот модел се движи од 3.9 до 4.9 литри на 100 километри.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...