More
  HomeСпортКлубWRCWRC: Ожие најбрз во Монте Карло

  WRC: Ожие најбрз во Монте Карло

  Објавено на

  Французинот Себастиен Ожие со неговата Форд Фиеста славеше на првата трка сезонава од WRC шампионатот. Со ова Ожие ја оствари петтата по ред победа на ова рели. “Релито Монте Карло е специјален настан за мене. Секогаш возам одлично тука. Се чини дека имам добри конекции со моето домашно рели” изјави Французинот по победата.

  Со време од 4:18:55.5, Ожие на првата позиција заврши пред естонецот От Тенак од Тојота додека на третата позиција заврши финецот Латвала. Единствен кој не ја заврши денешната трка беше шпанецот Дани Сордо од тимот на Хјундаи.

  Следната трка од WRC шампионатот се возиво Шведска во периодот од 15 до 18 февруари.

  ФОТО: www.wrc.com

  • ТАГОВИ
  • wrc

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...