More
  HomeСпортКлубWRCWRC: Ожие најбрз во Монте Карло

  WRC: Ожие најбрз во Монте Карло

  Објавено на

  Французинот Себастиен Ожие со неговата Форд Фиеста славеше на првата трка сезонава од WRC шампионатот. Со ова Ожие ја оствари петтата по ред победа на ова рели. “Релито Монте Карло е специјален настан за мене. Секогаш возам одлично тука. Се чини дека имам добри конекции со моето домашно рели” изјави Французинот по победата.

  Со време од 4:18:55.5, Ожие на првата позиција заврши пред естонецот От Тенак од Тојота додека на третата позиција заврши финецот Латвала. Единствен кој не ја заврши денешната трка беше шпанецот Дани Сордо од тимот на Хјундаи.

  Следната трка од WRC шампионатот се возиво Шведска во периодот од 15 до 18 февруари.

  ФОТО: www.wrc.com

  • ТАГОВИ
  • wrc

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...