More
  HomeВестиСаемиКалендар на авто саеми за 2018 година

  Календар на авто саеми за 2018 година

  Објавено на

  По одржаните јануарски саеми во Брисел и Детроит, во наредниот период не очекуваат возбудливи изложби во светот на автомобилизмот. Најочекуваниот саем во Женева е закажан ќе започне на 6 март и ќе трае се до 18 март. На овогодинешното издание се очекуваат бројни новитети и концепти. Претходно, во февруари ќе се одржи саемот во Њу Делхи (Индија) кој заедно со саемот во Пекинг и Токио е еден од најважните саеми во Азија.

  Првиот авто саем во регионот е закажан за 10 април во Загреб. Веќе подолго време авто саемите на Балканот не се од особен интерес за светските производители, па на овој саем како и на останатите во Белград и Софија не треба да очекува ништо повеќе отколку изложба на веќе постоечката гама на автомобили на автодилерите во соодветните земји.

  Традиционалниот саем за комерцијални возила во Хановер и оваа година ќе започне во септември додека оној во Истанбул ќе започне на 23 ноември.

  Листата на засега официјално закажаните авто саеми е прикажана во продолжение.

  • Брисел
  • Детроит
  • Вашингтон
  • Њу Делххи
  • Женева
  • Букурешт
  • Банкок
  • Загреб
  • Пекинг
  • Мадрид
  • Торино
  • Џакарта
  • Москва
  • Париз
  • Истанбул
  • Сао Паоло
  • Лос Анџелес
  • Болоња

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...