More
  HomeСпортКлубF1Поранешен Ф1 пилот урна рекорд по брзина (ВИДЕО)

  Поранешен Ф1 пилот урна рекорд по брзина (ВИДЕО)

  Објавено на

  Поранешниот Ф1 пилот на Вилијамс и Мекларен Хуан Пабло Монтоја е новиот горд сопственик на светскиот рекорд за најбрзо забрзување од 0 до 400 км / ч заедно со Bugatti Chiron. Легендарниот автомобилски модел чиј 8-литарски мотор со 4 турбополначи и 16 цилиндри развива максимална моќност од 1 479 КС, и колумбиецот го урна претходниот рекорд со леснотија.

  Новиот рекорд е 41.96 секунди, како постигнување на 400 км / ч трае 32.6 секунди и 2,6 километри, а враќањето до мирување само 9.3 секунди и 491 метри.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...