More
  HomeЛајфКлубЗабаваФранцускиот филм "Такси" се враќа, ова е трејлерот (ВИДЕО)

  Францускиот филм “Такси” се враќа, ова е трејлерот (ВИДЕО)

  Објавено на

  Култниот француски филм “Taxi” повторно се враќа на екраните. 20 години по објавувањето на првиот дел, на 11 април ќе се појави 5от дел од овој филм. Како и сите претходни делови, така и овој е продуциран од најуспешниот француски продуцент Лик Бесон. Во главната улога како и секогаш, бело Peugeot и навидум обичен таксист кој со неговите возачки особини и личен карактер како и благодарени на одлично вклопените споредни улоги ќе ве насмејат до солзи, а истовремено ќе ви го покачат адреналинот на максимум.

  Во продолжение е прикажан трејлерот за Taxi 5, а дали оваа француска акциона комедија ќе се прикажува во кината во Македонија сеуште нема официјална информација.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...