More
  HomeВестиОд полноќ цените на горивата се намалуваат

  Од полноќ цените на горивата се намалуваат

  Објавено на

  На денешната седница одржана од страна на Регулаторната комисија за енергетика донесена е одлука за намалување на цената на горивата. 

  Така Еуросупер БС-95 од досегашните 66.5 денари за литро, од полноќ ќе чини 65.5 денари што е за еден денар намалување. Намалување од 1.5 денари има и кај Еуросупер БС-98. Од полноќ за еден литар од ова гориво ќе треба да платите 67 денари наместо досегашните 68.5 денари. По низата поскаувања, конечно бележи намалување и тоа од 2.5 денари и со тоа новата цена ќе изнесува 57 денари за литар.

  Новите цени стапуваат на сила од вечерва на полноќ.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...